Урок 6
Тема: Узагальнюючий урок з теми: «Основи роботи з комп’ютером».
Навчальна мета: Перевірити знання та вміння учнів щодо теми «Основи роботи з комп'ютером».
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю.
Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
Тип уроку: Урок закріплення знань та вмінь.
Структура уроку
- Організаційний момент
- Етап орієнтації
- Етап проектування
- Етап навчальної діяльності
- Гра
- Контрольно-оцінювальний етап
- Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго ранку, діти!
Сьогодні ми з вами Повторимо тему «Основи роботи з комп'ютером»
ІІ. Етап орієнтації
Мета сьогоднішнього уроку повторити тему «Основи роботи з комп'ютером»
ІІІ. Етап проектування
План уроку
1.Повторення теоретичної частини теми
2.Самостійна робота
3.Робота за ПК
4.Домашнє завдання
IV.Етап навчальної діяльності
Повторення теоретичної частини теми
Вчитель разом із учнями відповідає на питання з теми(можливі різні варіанти спільної роботи)
1.Процесор ПК – це…
2.Пам'ять ПК – це….
3.Апаратне забезпечення – це….
4.Які ви знаєте види пам’яті?
5.Які види принтерів ви знаєте?
6.Які види пристроїв введення/виведення ви знаєте?
7.Що таке «базова конфігурація ПК»? Що входить в базову конфігурацію ПК?
8.Які пристрої входять до складу системного блоку?
9.Чи можна розпочинати роботу за комп'ютером без дозволу вчителя?
10.На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
11.Як треба тримати спину?
12.Чого не можна торкатися?
13.Чому не можна працювати вологими і брудними руками?
14.Як ввімкнути/вимкнути комп’ютер?
15.Що роботи, якщо комп’ютер не реагує на дії?
16.Що розташовано на робочому столі комп'ютера?
17.Що знаходиться під кожною піктограмою?
18.Як відреагує комп'ютер, коли курсор підвести до піктограми і клацнути двічі лівою кнопкою миші?
19.Як відреагує комп'ютер, коли курсор підвести до піктограми і клацнути правою кнопкою миші?
20.Які види меню ти знаєш?
21.Що таке програма?
22.Хто такий програміст?
23.Що таке мова програмування?
24.Що розташовано на робочому столі комп'ютера?
25.Що цікавого ви довідалися про робочий стіл комп'ютера?
26.Де знаходиться Робочий стіл комп’ютера?
27.Що розміщено на Робочому столі?
28.Що таке піктограма?
29.Що відображається на Панелі задач?
30.Для чого потрібна кнопка Пуск?
31.Які піктограми найчастіше можна побачити на Робочому столі?
32.Який основний об’єкт розташовано на робочому столі комп'ютера?
33.З яких елементів вікно складається?
34.Для чого використовуються кнопки керування вікном?
35.Як ще можна змінити розміри вікна?
36.Що таке файл?
37.Що таке каталог?
38.Що таке Провідник і як його викликати?
39.Які дії над файлами та папками можна проводити?
40.Як скопіювати файл?
41.Як видалити файл?
42. Як перемістити файл?
43. Як перейменувати файл?
Самостійна робота
Кожен учень виконує тестування на комп’ютері, використовуючи відповідне програмне забезпечення:
V. Робота з ПК
- Відкрийте програму клавіатурний тренажер
- Працюйте над відпрацюванням навичок швидкого набору тексту
- Закрийте програму.
- Вимкніть комп’ютер
V.Контрольно-оцінювальний етап
Вчитель виставляє оцінки за роботу на уроці
VI.Домашнє завдання
Повторити § 2.1-2.8
Піднятися на початок
|