Сайт учителя фізики та інформатики

Палагути Олександра Миколайовича

Середа, 22.01.2025, 07:50
Меню сайту
Категорії розділу
Фізика [3]
Інформатика [0]
Астрономія [7]
Відвідувачі
Вчені інформатики
Корисний софт




Калькулятор

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Астрономія

Скільки принад у зоряних яслах

        Не тільки дивовижними зорями славне сузір’я Оріона. У цій ділянці неба ти знайдеш не одну дивовижу. Ти вже знаєш,як розшукати Трапецію Оріона. В ній переважно молоді зоряні утворення,серед них – 6 яскравих зір Оріона ,які можна побачити неозброєним оком у безхмарну ніч. У цій ділянці неба є чотири молоді ,слабші зорі,які недавно сформувалися з міжзоряного газу хмари. Ця величезна холодна хмара займає всю східну частину сузір’я Оріон,але неозброєним оком видно лише малесеньку її ділянку під Поясом Оріона,підігріту молодими зорями.  У бінокль добре видно зеленувату хмарку. Це найцікавіший  об’єкт у сузір’ї Оріон – Велика туманність Оріона(М 42)діаметром 20 світлових років(у 15000 разів більше діаметром Сонячної системи ). Вона віддалена від нас приблизно на 1500 світлових років. Це перша туманність ,яку сфотографували астрономи(Г. Дрепер ,1880). Людство спостерігає її впродовж тисяч років: до нас підішли кам’яні таблички майя зі згадками про цю ділянку неба.

         Сузір’я Оріона –  одна з найінтенсивніших ділянок народження зір,справжні зоряні ясла…Тут знаходяться численні зоряні скупчення ,нейтральні газопилові хмари ,які «парують»у щільних шарах іонізованого газу і відбивають всі можливі барви сяяння зір. А ще ця туманність – один з найфотогенічніших об’єктів Всесвіту. Поруч з її незрівнянною красою тьмяніють шедевральні полотна земних митців.

          Якщо вам пощастить спостерігати туманність Оріона у аматорський телескоп,то ви побачите дугу,схожу на тятиву натягненого лука з малесеньким ущільненням в центрі – «засувом». Це 6 яскравих зір з ділянки Трапеція,найяскравіша частина космічної «тятиви». Яскравість дуги зменшується від центра до кінців,які називають «крилами». Темне провалля ,затиснене між яскравою дугою тятиви ,прозвали «Риб’ячий рот».

           Південніше Альнітаки (Оріона) розташований чи не найпопулярніший об’єкт Всесвіту – знаменита туманність Коняча Голова (М 78). Ефектну і красиву темну ділову туманність не було б видно ,якби не яскравий фон іншої туманності у цьому сузір’ї – ІС 434. Що ж ,кожну знаменитість хтось  має відтіняти…Туманність випадково виявили у 1888 році,вивчаючи фотографічні пластинки сузір’я Оріон. Це не так просто,тому астрономи використовують Конячу голову для перевірки обладнання.

          А якщо ти щасливий володар більшенького телескопу ,то  у ІЧ діапазоні зможеш побачити ще й Петлю Бернарда – справжній скарб сузір’я Оріон. Лише уяви :ця туманність виникала 2-3 млн років тому внаслідок серії спалахів наднових зір.

            Оріон ще не став твоїм улюбленим сузір’ям ?Тоді шукай його наступні принади:NGC 2024(Туманність Полум’я або Факел),NGC 1973,NGC 1975,NGC 1977– аж поки не закохаєшся в його безцінні скарби  назавжди…

Категорія: Астрономія | Додав: Alexandr (09.04.2016)
Переглядів: 321 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Картинки по запросу анимированные флаги gif
Вхід на сайт
Пошук
Погода
Видатні фізики
Друзі сайту
  • Сайт заступника директора з НВР Поплінської Любові Миколаївни
  • Сайт заступника директора з НВР Баротош Таміли Михайлівни
  • Сайт учителя хімії Палагути Віри Володимирівни
  • Сайт учителя англійської мови Блажко Світлани Олександрівни
  • Сайт учителя початкових класів Колосок Вікторії Вікторівни
  • Сайт учителя української філології Кірсті Світлани Миколаївни
  • Сайт учителя початкових класів Ключки Наталії Олександрівни
  • Сайт практичного психолога Кулєшової Тетяни Анатоліївни
  • Copyright MyCorp © 2025
    uCoz